BURSASPOR’DAN ALİMPİJEVİC AÇIKLAMASI


Yayınlanma 28 Ocak 2024, Pazar 14:04:45
Güncelleme 28 Ocak 2024, Pazar 14:04:45
BursaspordaBugün

Bursaspor İnfo Yatırım, dün akşam oynanan maçta Beşiktaş Emlakjet Başantrenörü Dusan Alimpijeviç’in yaptığı saygısız hareketlerden sonra açıklama yayımladı.

Bursaspor İnfo Yatırım'dan yapılan açıklama şu şekilde;

"Dün akşam Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 18. haftasında deplasmanda Beşiktaş Emlakjet ile oynadığımız mücadelede kazananın sevineceği, kaybedenin de üzüleceği bir müsabakada sporun ruhuna yakışmayacak yaklaşımlar olmuştur.

Kendisini bugünlere getiren ve 2.5 yıl Bursa Şehrinin, Bursaspor’un ekmeğini yiyen Sırp Başantrenör Dusan Alimpijevic’in maç öncesinden başlayıp müsabaka sonuna kadar yaptığı iğrenç hareketler müsabakayı sadece salonda değil televizyon başında izleyenler tarafından da gözlemlenmiştir.

Aslında her hafta farklı skandallara imza atan, birçok sporcu ve antrenörlerle sorunlar yaşayan Sırp Başantrenör Dusan Alimpijevic’in bu hareketi Bursaspor Kulübü'ne değil Türk insanına, Türk Sporuna yaptığını düşünmekteyiz.

Bu rezillik ve ilgili şahıs özelinde başta Türkiye Basketbol Federasyonunu, şehrimizi temsil eden tüm siyasilerimizi ilgili şahsın en üst düzeyde cezalandırılması adına aksiyon almaya çağırıyoruz.

Bu iğrençliği içine sindiremeyecek olan tüm Basketbol Kulüplerimizi, Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği, Eurolig Koçlar Birliği'ni de bu konuda hassasiyete davet ediyoruz.

Bu iğrençliği yapan ilgili kişi hakkında da kulübümüz tarafından tüm yasal süreçler başlatılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Bursaspor Basketbol Şubesi Yönetim Kurulu"

Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
SELEZNOV’DAN BURSASPOR SÖZLERİ!
Yayınlanma 28 Ocak 2024, Pazar 14:04:45
Güncelleme 28 Ocak 2024, Pazar 14:04:45
BursaspordaBugün