BURSASPOR’DA TRANSFER TAHTASI AÇIKLACAK MI? İŞTE O KRİTİK AÇIKLAMA…


Yayınlanma 10 Ağustos 2022, Çarşamba 16:58:20
Güncelleme 10 Ağustos 2022, Çarşamba 16:58:20
BursaspordaBugün

Bursaspor Sportif Direktörü İsmail Ertekin, transfer tahtasının sezon başında açılmayacağını belirterek, “Devre arasına kadar bu takımda transferin olmayacağını söyleyebilirim. Bursa büyük bir şehir. Biz birlikte olursak şu an bile transfer tahtası açılabilir. Güvenilir bir yönetimimiz var. Gerekli uğraş veriliyor” dedi.

Bursaspor Sportif Direktörü İsmail Ertekin, Afyon kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Transfer tahtasının durumu ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullanan Ertekin, şunları söyledi: Herkes transfer derdinde. Geçen sene 17+4 transfer yapılmış. Sonuç itibariyle sezon sonunda küme düşülmüş. Transfer elbette önemli ama doğru yapılırsa… 21 tane oyuncu alıyorsun hem maddi kayıp çok büyük hem de sporsal anlamda kötü durumdasın. Sadece geçen sene değil geçmiş yıllarda da yapılan her transfer hatalı. İçinde rahatsızlık duyacağımız transferler de var. Bursaspor’un artık böyle bir lüksü olmayacak. Olma şansı da yok zaten. Genç kardeşlerimizi destekleyeceğiz ve önümüzdeki yıllarda herkesin hayal ettiği Bursaspor’u yaratacağız. 10 yıl önce çıtayı inanılmaz yükselten bir takım vardı. Bu acıyı yaşıyoruz. Burada bizlere de ‘Neden Bursaspor bu halde?’ diye soruyorlar. Cevap vermek çok zor oluyor. Bizim de amacımız tekrar o iyi günlere bu kulübü getirmek.

“DEVRE ARASINA KADAR TRANSFER OLMAYACAK”

‘Şu andaki mevcut kadro 1989 yılındaki Bursaspor’a benziyor mu? Ve transfer tahtası kesin olarak açılmayacak mı?’ sorusuna Ertekin şu cevabı verdi: “Takımda yüzde 70 civarında potansiyel var. Bazı bölgelerde çok yetenekli genç kardeşlerimiz var. Bazı yerlerde de istediğimiz durumda değiller gibi gözüküyorlar. Ama çok çalışarak bir yerlere gelebiliriz. Tecrübeli futbolculara da çok iş düşüyor. Devre arasına kadar bu takımda transferin olmayacağını söyleyebilirim. Bursa büyük bir şehir. Biz birlikte olursak şu an bile transfer tahtası açılabilir. Ama transferi açmanın çok büyük artısı da yok. Büyük paraları vermek kolay iş değil. Doğru futbolcuyu şu saatte bulmak da kolay değil. Devre arasına kadar takımı belli bir noktaya kadar getirirsek, yöneticilerimiz programlar yapılıyor ve uğraşıyor. Bu sadece benim tahminim. Parasal hamleleri yönetimimiz yaptığında çok fazla da girmek istemiyorum. Ama maddi desteği yayarsak bu paraları üç gün sonra bile ödeyebilir Bursa. Güvenilir bir yönetim anlayışını kaybetmiş camia. Ama şu an yönetimin çok güvenilir ve şeffaf olduğunu görüyorum. Bu yüzden desteğin yüksek olacağını düşünüyorum. Böyle olursa transferi açabiliriz.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR'A ESKİ YÖNETİCİSİNDEN FORMA DESTEĞİ!
Yayınlanma 10 Ağustos 2022, Çarşamba 16:58:20
BursaspordaBugün