BURSASPOR’DA TEK SORUN TRANSFER DEĞİL! 5 YIL SONRA...


Yayınlanma 19 Haziran 2022, Pazar 13:38:43
Güncelleme 19 Haziran 2022, Pazar 13:38:43
BursaspordaBugün

Bursaspor Sportif Direktörü İsmail Ertekin, transfer tahtasının öneminden bahsederek, “Bizim bir şekilde bu tahtayı açmamız gerekiyor… Ama bugün ama yarın… Çünkü alttan oyuncu getiremeyeceğiz. Bu gelecek adına kötü sonuçlar yaratabilir” dedi.

Yeni sezonda TFF 2. Lig’de mücadele edecek Bursaspor, geleceğini de planlamakta zorluk çekiyor.

Transfer tahtasını bu sezon açmak gibi bir planları olmadığını belirten Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz’ın aksine Sportif Direktör İsmail Ertekin ise camiaya seslenerek bu durumun geleceği tehlikeye attığını belirtti.

Futbolcu adaylarının ilk lisansı olarak bilinen ve ‘filiz lisans’ olarak adlandırılan lisansların bile çıkarılamama durumu söz konusu olan Bursaspor’da İsmail Ertekin, dikkat çeken çağrıda bulundu.

“10 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA BİLE LİSANS ÇIKARTAMAYIZ”

Ertekin, gelecekte Bursaspor adına daha kötü durumların yaşanmaması adına tüm Bursa’ya çağrı yaparak, “Bir şekilde transfer tahtasının açılması gerekiyor. Aksi taktirde 10 yaşındaki bir çocuğa bile lisans çıkartamayız. Herkesin taşın altına elini koyması gerek” dedi.

“5 YIL SONRA DAHA KÖTÜ DURUMDA GÖRMEK İSTEMİYORSAN…”

İsmail Ertekin şöyle devam etti: “Bizim bir şekilde bu tahtayı açmamız gerekiyor… Ama bugün ama yarın… Çünkü alttan oyuncu getiremeyeceğiz. Bu bugün için değil. 5-7 yıl sonra bu bizim için büyük bir yıkım olacak. Buradan bütün Bursa’ya sesleniyorum. Eğer Bursaspor’u 5 yıl sonra daha kötü durumda görmek istemiyorsan, daha yukarıda görmek istiyorsan mutlaka maddi desteğe ihtiyacımız var. Gün, bugün. Birlikte yapabileceğimiz bir iş. Maddi desteklere devam, yoksa şu anda 10 yaşındaki çocuğa bile lisans çıkaramıyoruz. Buradan kurtulmak bizim elimizde.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR’DA ÇARE YİNE ONLAR!
Yayınlanma 19 Haziran 2022, Pazar 13:38:43
BursaspordaBugün