BURSASPOR’DA O İDDİALARA YANIT!


Yayınlanma 10 Ocak 2023, Salı 16:11:46
Güncelleme 10 Ocak 2023, Salı 16:11:54
BursaspordaBugün

Bursaspor’da Altyapı ve Futbol Okulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Selim Yolgeçen, “Bizim benzinlik arazisinden gelen parayla tahtayı açalım gibi bir düşüncemiz yok. Banka borcunu kapatıp senelik 40 milyon TL borçlu kalmak istemiyoruz” dedi.

Bursaspor’da satışa çıkan Benzinlik arazi ile ilgili Bursaspor yöneticisi Selim Yolgeçen açıklamalarda bulundu.

“2026 YILINA KADAR SÖZLEŞMESİ VAR”
Bu konuyla ilgili çalışmalarını hassas bir şekilde yönettiklerini söyleyen Yolgeçen , ”Benzinlik arazisi konusunda Başkanımız Ömer Furkan Banaz, hem mali müşavir olması sebebiyle hem de Büyükşehir’in en büyük iştiraklerin birinde genel müdür olması sebebiyle bu konuda çok bilgili. Biz gelmeden önce bankayla ilgili sıkıntılı bir süreç vardı. Tabi burasını banka almak istiyordu. Biçilen değerler çok düşüktü. Sağolsun başkanımız hemen müdahalede bulundu. Hep birlikte çalışma başlattılar bankalarla görüştüler. Hali hazırda orada bir petrol ofisi var. Orasının bir alacağı var. 2026 yılına kadar sözleşmesi var. Orada bir süreç var. Bizim de diğer tarafta sıkıntılı sürecimiz var o da banka” dedi.

“BAŞKANIMIZ RIZAYEN SATIŞINI DA ALDI”
Bankanın yaklaşık 35-40 milyon TL arasında bir faiz öngördüğünü söyleyen Yolgeçen, “Biz de Bursaspor buradan nasıl zarar etmez bunu düşündük. Banka olayında Başkanımız İstanbul’a gitti bankalarla görüştü, genel müdürlerle görüşüldü bunun neticesinde ortaya bir total çıktı. Burada 300 dosya var. İnsanlar yapılanları görünce güvenmeye başlıyorlar.  Başkanımız rızayen satışını da aldı. Buna rağmen istişare neticesinde biz burayı kamuoyuyla da duyurduk” ifadelerini kullandı.

“BURSASPOR’A YAKIŞIR ŞEKİLDE…”
Bursaspor’un banka borcunu sıfırlamak istediklerini söyleyen Yolgeçen, “Bursaspor’u yaşatmak için ne yapmamız gerekiyorsa biz onun derdindeyiz. Bizim oradan gelen parayla tahtayı açalım gibi bir düşüncemiz yok. Biz senelik bankaya 40 milyon TL borçlu kalmak istemiyoruz. Bankalar da yardımcı olacaklarını söylediler. Bu süreci çok şeffaflıkla yürütüyor başkan. Süreci 13 kişi ile yönetiyor. Başkan bize her konuda bilgi veriyor. Buradan kendisine de teşekkür ediyorum. Bursaspor’a yakışır bir şekilde bu sürecin sonlanmasını istiyoruz. Bursaspor’umuzun üstünden büyük bir kamburu kurtarma derdindeyiz. İnşallah kamuoyuyla da paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: On Medya


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
ÖZER HURMACI’NIN DOSYASI KAPANDI!
Yayınlanma 10 Ocak 2023, Salı 16:11:46
Güncelleme 10 Ocak 2023, Salı 16:11:54
BursaspordaBugün