BURSASPOR'DA KONGRE NE ZAMAN OLACAK? İŞTE TÜZÜKTEKİ MADDE...


Yayınlanma 01 Ekim 2022, Cumartesi 22:59:43
Güncelleme 01 Ekim 2022, Cumartesi 22:59:43
BursaspordaBugün

Bursaspor'da yönetim kurulunun kararının ardından kongre tarihi kafalarda merak edilirken tüzükte yer alan maddeye göre karar defterine işlenen tarihten sonra en erken 15 en geç ise 30 gün sonra kongre gerçekleşecek.

TFF 2. Lig'in 7. haftasında Bursaspor, sahasında Esenler Erokspor'a 3-0 mağlup olmasının ardından yönetim olağanüstü kongre kararı aldı.

Bu kararın ardından camianın gözü Olağanüstü Genel Kurul tarihine çevrildi.

Bursaspor Kulübü, konuyla ilgili kısa süre içinde bilgi vereceğini belirtirken, kongrenin tüzükte yer alan maddeye göre en geç 30 gün en erken de 15 gün içinde olması gerekiyor.

Maddede şu ifadeler yer alıyor:

"24.1. Olağanüstü Seçimli Genel Kurul

a. Yönetim Kurulu'nun kararı,

b. Denetim Kurulu'nun oybirliği ile vereceği yazılı isteği,

c. Bursaspor'un üyelerinden o yıl için Genel Kurul'da seçme ve seçilme yeterliliğine sahip olanlardan beşte birinin, yapılacak üye kimlik ve imza tespiti ile birlikte Divan Başkanlık Kurulu'na dilekçe vermeleri,

d. Bursaspor Başkanı'nın veya Yönetim Kurulu'nun görevini bırakması,

e. Yönetim Kurulu üye sayısının tüm yedek üyelerin çağrılmasına karşın, Başkan dahil beş kişiden aşağıya düşmesi,

hallerinden birisi gerçekleştiğinde, Yönetim Kurulu'nun çağrısı üzerine belirlenecek gün, yer ve saatte 30 (otuz) gün içerisinde yapılır. Çoğunluk sağlanmazsa, en erken 7 (yedi) gün, en geç 60 (altmış) gün sonra çoğunluk aranmaksızın, belirlenecek yer ve saatte usulüne uygun olarak ikinci toplantı yapılır.

Olağanüstü Seçimli Genel Kurul'da seçimle göreve gelen organların tüm üyeleri yeniden seçilir. Yeniden seçilen organlar; Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısından sonraki yapılacak ilk Seçimli Genel Kurul Toplantısı'na kadar görev yaparlar"


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
TAHSİN TAM’DAN ESENLER EROKSPOR MAÇI AÇIKLAMASI!
Yayınlanma 01 Ekim 2022, Cumartesi 22:59:43
BursaspordaBugün