BURSASPORDA BUGÜN’ÜN RÖPORTAJI TÜRKİYE GÜNDEMİNDE!


Yayınlanma 28 Kasım 2023, Salı 13:18:04
Güncelleme 28 Kasım 2023, Salı 13:18:11
BursaspordaBugün

Bursasporda Bugün’ün Pres Programı’nda yayınlanan Başkan Recep Günay röportajı tüm Türkiye’de büyük yankı uyandırdı. Yeşil-beyazlı camia da bu röportaj sonrası durumun ciddiyetinin bir kez daha farkına vardı.

Bursaspor’u her noktada takip eden tek medya kuruluşu olan Bursasporda Bugün yine farkını ortaya koydu.

Başkan Recep Günay’la yapılan röportaj Türkiye’de büyük yankı uyandırdı.

Milyonlarca takipçili sosyal medya hesaplarının yanı sıra Türkiye’nin önde gelen tüm medya kuruluşlarından ‘Pres’ programında yayınlanan Recep Günay’ın röportajına yer verildi.

Bu açıklamalar sonrası yeşil-beyazlı camiada endişe hakim oldu.

Bundan sonraki süreçte nelerin olacağı ise merak ediliyor.

Transfer yasağı veya puan silme cezası şu anda Bursaspor Kulübü’nün önünde duran en büyük engel! 


RECEP GÜNAY NE DEMİŞTİ?

Bursaspor’un TFF’den gelecek habere göre geleceğinin şekilleneceğine yönelik yapılan açıklamada Recep Günay şu ifadeleri kullanmıştı: “Bursa’nın büyükleri TFF’de karargah kurdu. Orada Bursaspor üzerine konuşmalar yapıyoruz. Transfer tahtası açılmaya çalışılıyor. Eğer tahta açılmazsa buradaki futbolculara muhtaç oluruz. Onlar da bunu biliyor ve burunlarından kıl aldırtmıyor. Tahta kolay açılmayacak. Yasal ve ekonomik yönlerden başvurular yaptık. Bu bir günde çözülecek bir şey değil. O kadar çok birikmiş ki iki günde nasıl halledeceksin? Açık ve net söyleyeyim, önümüzdeki evraklara göre neden kulübün kapanmak istediği ortada. Bursaspor’un yaşama şansı sıfır. Yasal olarak bir ceza alınmış. Para olarak da çözemezsiniz. Bu cezayı hukuksal yönden kaldırmaya çalışıyoruz. 2 dönem değil 3 dönem cezamız var. Hatta daha fazlası da var. Puan silme cezası ile ilgili de teklif yaptık ve anlaştık. Eğer bu durumu kapatırsak puan silmeyi kapatıyoruz. Biz bunlarla uğraşıyoruz. Kulübün geleceğini kurtarmaya çalışıyoruz. UEFA’ya, CAS’a, TFF’ye şikayetlerde bulunduk. Kamuoyu yapalım da Bursaspor camiası güçlü olarak TFF karşısında dik dursun. Onların vereceği karar kulübün yaşamasına veya kapanmasına neden olacak. Önümüzdeki hafta karar belli olur. Bursaspor camiası büyük olursa bu karar kulübümüzün lehine çıkar.”

“BURSASPOR’UN 1,5 MİLYAR TL BORCU VAR!”

Başkan Recep Günay ayrıca şunları söyledi: “Biz elimizden gelenin fazlasını yaptık. Altyapımız bile deplasmana uçakla gidiyor. A takımımız da en iyi uçaklar, en iyi otellerde kalıyorlar. Yönetim olarak biz ne yapılması gerekiyorsa, gücümüzün üstünde olmasına rağmen yaptık. Kulübe bugüne kadar 1 TL borç yazmadık. Elektriği, suyu kesilmedi. Biz ne yapmamız lazımdı da bu takım böyle olmaması lazımdı? Biz herkesten fazla üzgün ve sinirliyiz. Bize doğrusunu gösterin yapalım. Ya da başkasını gösterin o yapsın. Ya da siz gelin siz yapın. Bursaspor’un 1,5 milyar TL borcu var. Hacizler var… Biz bugün bıraktık diyelim. Ay sonunda vergi ödemesi var. TFF’den ihtarname geldi. TFF’den puan silme ve ligden çekme durumları var. Biz bunlarla uğraşırken, çekip gidersek olmaz. Gitmek kolay… Sonra da soracaksınız ‘nereye gittiniz şimdi?’ diye. İnsanlarla bu kadar oynamayın. Bu işler bu kadar kolay değil.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
RECEP GÜNAY’DAN FUTBOLCULARA SERT SÖZLER!
Yayınlanma 28 Kasım 2023, Salı 13:18:04
Güncelleme 28 Kasım 2023, Salı 13:18:11
BursaspordaBugün