BURSASPOR’A NE KADAR PARA VERİLDİ? İŞTE O KATKILAR…


Yayınlanma 06 Şubat 2024, Salı 15:20:51
Güncelleme 06 Şubat 2024, Salı 15:21:02
BursaspordaBugün

Bursaspor Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Oral, “Toplam 3,5 milyon TL civarında yönetici katkısı ve bağış aldık. Elektrik ve doğalgaz var ödememiz gerekenler… Biz yönetime eksi 20 milyon TL bakiye ile başladık. Bir hafta içinde 3,5 milyon TL katkı sağlayarak personele ve futbolculara dağıttık” dedi.

Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Oral, “Bursaspor Kulübü’nü yaşatmak için buradayız. Biz bu kadar boş olduğunu bilmiyor muyduk? Biliyorduk. Biz bu zorlukları aşabileceğimize inandığımız için bu görevi devraldık. Yönetim olarak görevlerimizi paylaştık. İnanılmaz çalışıyoruz. Kulüp için 7/24 nöbetteyiz. İdari ve ekonomik yapılanması hala Süper Lig takımı şeklinde devam ediyor. 80 civarında personelimiz çalışıyor. 34 de profesyonel futbolcu var. 8-10 milyon TL aylık gideri var kulübün. Biz Bursaspor Kulübü’nün sürdürebilirliğini devam ettirmek istiyoruz. Belediyeden, tesislerde yaşanabilirliği sürdürmek için katkı alıyoruz. Yönetici olarak da az bir şekilde katkı verebildik. Dışarından da katkı aldık. Toplam 3,5 milyon TL civarında yönetici katkısı ve bağış aldık. 2,5 milyon TL civarında da personel ödemesi yaptık. Elektrik ve doğalgaz var ödememiz gerekenler… Biz yönetime eksi 20 milyon TL bakiye ile başladık. Bir hafta içinde 3,5 milyon TL katkı sağlayarak personele ve futbolculara dağıttık.”

“BURSASPOR İÇİN BÜYÜK AYIPTIR"

Sinan Oral şöyle devam etti: “Gelir kalemlerimiz belli. Önceliğimiz de bağışlar. Storedan ve bilet satışlarından gelir kapımız var. Ama 2 bin kişiye oynayan bir takım haline geldik. Bu yüzden tüm taraftarımızın tribünlere bekliyoruz. Vergi, elektrik, doğalgaz gibi sabit gelirler var. 3,5 milyon TL gibi bir paraya tekabül ediyor. Ama önceliğimiz sporcu ödemeleri, personel ödemeleri, vergi, elektrik ve doğalgazdır. Bir elektrik kesintisi, bir doğalgaz kesintisi Bursaspor için büyük ayıptır. Özlüce ve Vakıfköy’deki sürdürebilir yaşam giderlerini Büyükşehir Belediyesi gideriyor. Bu organizasyondaki en masum kişiler de futbolculardır. Onlara çok emek verildi. Biz de onlardan bu karşılığı almayı istiyoruz. Bursaspor, Bursa’nın markasıdır. Bursa’nın yüz akıdır. Bunu düşürmemiz gerekiyor.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
'BURSASPOR SATILACAK!’ İDDİASINA SİNAN BÜR’DEN CEVAP!
Yayınlanma 06 Şubat 2024, Salı 15:20:51
Güncelleme 06 Şubat 2024, Salı 15:21:02
BursaspordaBugün