BURSASPOR’A, ESKİŞEHİRSPORLU ÖRNEK!


Yayınlanma 24 Mayıs 2023, Çarşamba 12:42:56
Güncelleme 24 Mayıs 2023, Çarşamba 12:43:24
BursaspordaBugün

Bursaspor eski teknik direktörü İsmail Ertekin yaptığı açıklamada, “Eskişehirspor transferi açtı, yalnış transferler yaptı yine küme düştü. Eskişehirspor’u kimler yönetiyor biliyormusunuz. Eski amigolar. Kimseyi suçlamaya çalışmıyorum. Çok transfer yapmak önemli değil, doğru transfer yapmak önemli” dedi.

Bursaspor’un eski Teknik direktörü İsmail Ertekin, On Medya ekranlarında yayınlanan Spor Gündemi programında önemli açıklamalarda bulundu.

"BEKLENTİNİN ÇOK ALTINDA"
Yönetime çok fazla yüklenildiğinin altını çizen Ertekin, “Yönetim değişsin, teknik adam değişsin. Futbolcu değiştirmiyoruz ya onu söyleyen yok. Geçen sene 21 transfer yapıldı. Ne oldu, sonuç ortada. O zaman neredeydiniz. Ayıptır, günahtır. Ortada fol yok, yumurta yok, beş kuruş destek verilmiyor. Bazılarını tenzih ediyorum. Elinden gelen tüm gayretle reklam verenler var ama beklentinin çok altında” dedi.

"HERKES MUTLU"
Bursaspor’un kurtuluşu ile ilgili de konuşan deneyimli teknik adam, “Bu kulübün tek kurtuluşu 2007-2008 doğumlu futbolcular. Bu oyunculara kadar bekleyebilirsek o zaman ben çok güzel bir Bursaspor olacağını düşünüyorum. Yüzde 80’i altyapıdan çıkan her yıl bir lig atlayan zamanı ve mekanı çok iyi kullanan bir takım çıkabilir. 2025-2026’da Süper Lig’de olursun. Ben şimdi o iyi bu kötü bu yorumunu yapamayacağım. Maç sonunda yönetim istifa deniliyor arkadaşlar bir durun. Transfer var mı yok. Bir yıldan beri bu kulüp doğru bir şekilde yönetiliyor. Şu an çalışanlar, antrenörler, oyuncular mutlu” şeklinde konuştu.

"PROJELERLE GİTMENİZ LAZIM"
Eskişehirspor’un durumuna değinen Ertekin, “Eskişehirspor transferi açtı, yanlış transferler yaptı yine küme düştü. Eskişehirspor’u kimler yönetiyor biliyormusunuz. Eski amigolar. Kimseyi suçlamaya çalışmıyorum. Çok transfer yapmak önemli değil, doğru transfer yapmak önemli. Sene başında bir şey söyledik, biz birlikte olamazsak hiç bir yere varamayız. Biz bu değeri en yükseğe getirmek için katkı koymalıyız. Ben bir lira menfaatsiz bu işin içindeyim. Ama bunu bu tür düşünerek karalama kampanyaları oldu. Bizden sonra gelecek Bursalılara da yazık.  Bizde beklenti çok yüksek olduğu için hemen kavgaya dönüyoruz. Bir yere varamadık bugün. Projelerle gitmeniz lazım. Günlük antrenörlük, günlük yöneticilik yaparsak olmaz” dedi.

BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR'DAN İNDİRİM!
Yayınlanma 24 Mayıs 2023, Çarşamba 12:42:56
Güncelleme 24 Mayıs 2023, Çarşamba 12:43:24
BursaspordaBugün