BURSASPOR’A 85 FUTBOLCU!


Yayınlanma 13 Ekim 2023, Cuma 14:39:48
Güncelleme 13 Ekim 2023, Cuma 14:40:03
BursaspordaBugün

Bursaspor altyapısı için yetiştirilen 85 futbolcu Nilüfer 1987 takımından, yeşil-beyazlı kulübe lisanslandı. Bursaspor eski yöneticisi ve Nilüfer 1987 Başkanı Selim Yolgeçen, Ömer Furkan Banaz ve Recep Günay yönetimine teşekkür etti.

Bursaspor’un yaşadığı lisans problemi sonrası farklı bir kulüpte yetiştirilip, yeşil-beyazlı kulübün bünyesine katılması için gerçekleştirilen operasyon başarılı ile tamamlandı.

Bursaspor eski yöneticisi ve Nilüfer 1987 Kulübü’nün Başkanı Selim Yolgeçen, Bursaspor altyapısı için oldukça önemli bu durumun başrolünü üstlendi.

85 futbolcuyu Bursaspor altyapısına kazandırılan organizasyonun başında olan Selim Yolgeçen yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yavru timsahlarımız hak ettiği yerdeler. Şampiyon takımımızın altyapısında yerlerini aldılar. Bu süreçte yeni bir kulüpte lisanslama konusunda bizlere her zaman inanan ve güvenen başta önceki dönem kulüp başkanımız Ömer Furkan Banaz ve yönetimimize bizlere inanıp Nilüfer 1987 takımımızda lisanslamamıza müsaade eden sporcu kardeşlerimizin ailelerine ve altyapıdaki U15 kadar transfer yasağının kaldırılmasından dolayı Bursaspor Kulübü’müze lisanslanmasında yardımcı olan başkanımıza ve yönetim kurulumuza diğer takımlarımızdan aldığımız yavrularımızı Bursaspor’umuzun ismi geçtiğinde hiç tereddütsüz bedelsiz olarak transfer evraklarını veren tüm kulüplerimize yürekten teşekkür ederim” dedi.

85 LİSANS İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİ

Selim Yolgeçen şöyle devam etti: “2022 Temmuz ayında FIFA’ya yapmış olduğumuz başvuru neticesinde 28 Nisan 2023 itibari ile yasağın U15 yaş grubumuza kadar olan kısmının kaldırılmasında Bursaspor'umuza vermiş oldukları desteklerinden dolayı Devlet büyüklerimize ve TFF yetkililerine teşekkür ederiz. 85 lisans işleminde ve sporculuk hayatlarının gelişmesinde emeği geçen tüm büyüklerime, hocalarıma ve kardeşlerime şükranlarımı sunarım. Şükürler olsun ki futbolcu fabrikası dediğimiz altyapının dişlileri dönmeye ve bacası tütmeye devam edecek. Bursaspor’umuza yürekten başarılar dilerim.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR’DA TEKNİK HEYET BELLİ OLDU!
Yayınlanma 13 Ekim 2023, Cuma 14:39:48
Güncelleme 13 Ekim 2023, Cuma 14:40:03
BursaspordaBugün