'BURSASPOR TARİHİNE GEÇTİM!' SERDAR AZİZ VE ÖMER ERDOĞAN...


Yayınlanma 10 Aralık 2022, Cumartesi 14:41:45
Güncelleme 10 Aralık 2022, Cumartesi 14:41:45
BursaspordaBugün

Bursaspor’un eski kaptanı Ertuğrul Ersoy, Futbol Arena’da Aykırı Sorular’a katıldı. Ersoy, “Bursaspor tarihinin en genç kaptanı oldum. O dönem Bursaspor Serdar Aziz’e 23 yaşında kaptanlık verdi. Ben de hedef belirledim. Bu takımın en genç kaptanı olacağım dedim. Oldum da. Serdar abiyle oynamayı çok istiyordum. Ömer Erdoğan’ı izleyerek büyüdüm" dedi.

Bursaspor’un 1997 jenerasyonundan yetişen ve yeşi-beyazlı takımda kaptanlığa kadar yükselen Ertuğrul Ersoy, Futbol Arena’da Aykırı Sorular’a konuk oldu.

BURSASPOR'A NASIL TRANSFER OLDU?
Futbola nasıl başladığını anlatan Ersoy, “1997 yılında futbolcu bir babanın oğlu olarak doğdum. Ardından okul hayatı iyi giden bir insandım. Babamın futboldan dili yanmış. 2. Lig’de oynamış erken yaşta ayağı kırılmış bu sebeple futbola ön yargısı var. Benim de futbola başlamamı istemiyordu. Gölcükspor alt yapısına yazıldım. Ben de ayağımı kırdım. Tekrar döndüm. 12 yaşıma geldiğim zaman kendimden 1 yaş büyüklerle oynuyorum. Bir tane stadyumda. Mehmet Ali Kağıtçı stadyumda. O yıllarda Bursaspor antrenörleri Kocaeli’ye maça geliyorlar benimle alakalı bir maç değil. Maça gelirken erken geliyorlar. O anda yoldan geçtikleri yolun stadında benim oynadığım stat var. Kırmızı ışığa yakalanıyorlar. Yan koltukta oturan Musa Öztürk hocamız, böyle bakıyor maç var diyor saate bakıyor diyor ki diğer maça da yarım saat var. Şu maça da bakalım diyorlar. O şekilde Bursaspor’a transferim gerçekleşti” dedi.

"ORASI BANA ÇOK İYİ GELDİ"
Kendisini ilk olarak Hikmet Karaman’ın  A takıma çıkardığını söyleyen Ersony, “Sonrasında Daum bana Yeşil Bursa’ya git dedi. Yeşil Bursa o dönem yeni pilot takımı olmuştu. Orası bana çok iyi geldi. O heyecan çok başkaydı. Sonra sıradanlaşmaya başladı. Oranın da seviyesi düşmeye başladı. Orada inanılmaz hatalar yaptım. Kırmızı kart yedim top kaptırdım. Büyük hataları orada yaptım. Oradan sonra Bursaspor’a geri döndüm” şeklinde konuştu.

"SERDAR AZİZ'İ ÇOK SEVERİM"
Serdar Aziz’i çok sevdiğini söyleyen yetenekli oyuncu, “Saha dışında da çok severim. Kendisi bilmeden Bursaspor tarihinin en genç kaptanı yaptı beni. Ben altyapıdayım. O dönem Bursaspor Serdar Aziz’e 23 yaşında kaptanlık verdi. Ben de hedef belirledim. Bu takımın en genç kaptanı olacağım dedim. Kendime bir hedef koydum hep onun için çalıştım. Günün sonunda 21 yaşında Bursaspor tarihinin en genç takım kaptanı oldum. Serdar abiyle oynamayı çok istiyordum. Ömer Erdoğan’ı izleyerek büyüdüm” ifadelerini kullandı.

"O DÖNEMLERDE CİDDEN KEYİF ALIYORDUK"
Şenol Güneşli sezon ile ilgili konuşan Ersoy, “2014-2015 sezonunda Bursaspor’da başladık. Yeşil Bursa’dan döndük. Biz sezon boyunca takımdaydım. Mükemmel verimli bir dönemdi. Şenol hocam henüz 17 maçında kupa finalinde bana süre vardı. O kadro Bursaspor tarihinin gelmiş geçmiş en iyi kadrosu. O dönemlerde cidden keyif alıyorduk. Şenol hoca bize güveniyordu. Gerçekten her şey çok güzeldi” şeklinde konuştu.

Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
FRUTTİ EXTRA BURSASPOR’UN MAÇI VAR! SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?
Yayınlanma 10 Aralık 2022, Cumartesi 14:41:45
BursaspordaBugün