BURSASPOR TARAFTARI DEVLET BÜYÜKLERİNE SESLENDİ!


Yayınlanma 18 Ağustos 2023, Cuma 15:48:30
Güncelleme 18 Ağustos 2023, Cuma 15:48:46
BursaspordaBugün

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin, “Kayserispor’un transfer tahtası sorununu 1 haftaya kalmadan çözeceğiz” demesi üzerine Bursaspor taraftarı da devlet büyüklerine seslendi. Bursa’nın önde gelen siyasilerinin ise bu durum karşısında ne yapacağı merak ediyor.

Bursaspor’un transfer tahtası sorunu hala devam ederken, Türkiye’de de bu sorunu yaşayan kulüpler bir şekilde problemi ortadan kaldırabiliyor.

Türkiye’nin önde gelen siyasileri, şehirlerinin takımına sahip çıkarken, son olarak Kayserispor’la ilgili yapılan açıklama gözleri Bursa’da isimlere gözlerin çevirilmesine neden oldu.

BAKAN ÖZHASEKİ’DEN NET AÇIKLAMALAR!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayserispor’la ilgili şu ifadeleri kullandı: “Kayserispor’un büyük bir sıkıntısı vardı biliyorsunuz. Daha doğrusu birkaç senedir belki de biraz futbolcularla anlaşıp daha sonra gönderirken onlarla rızayla sulh olup, bir mutabakatla işi çözüp göndermekten ziyade git kardeşim başımızdan diyerek gönderilen futbolcuların daha sonra FİFA’ya giderek üzerimize gelen büyük bir yükü vardı. Biraz önce başkanımla sorduk biz de onu hatta espri olsun diye dedik ki bizim devlet işleri kolay işler sen Kayserispor’a gel ne oluyor dedik. Sağ olsun o da özetledi. Tam 51 tane futbolcuyla anlaşmak zorundaymışız. Oradan da ciddi bir rakam çıkıyor ortaya. Sayın valim, büyükşehir belediye başkanım, milletvekili arkadaşlarım hepsi bir gayrete düştüler. Kayseri’de olabilecek kim varsa, kimden ne bulunabilirse ben de katkıda bulunarak çözmeye çalışıyoruz. Tahmin ediyorum ki birkaç gün içerisinde 40-45 tane arkadaşın mutabakatı sağlanır, onlarla çözülür. İnşallah çözeriz diye ümit ediyoruz. Pazarlık ediyoruz onlarla. Böylece tahtasını açma konusunda ciddi bir adım atmış oluruz. Bir haftaya kalmaz inşallah biz bunu çözeriz diye umut ediyoruz. Orada da aldığımız sözler var. O sözler neticesinde de yerine gelecek onlar. Kayserispor’un transfer tahtasının yasaklılığı bitmiş olacak, kapı açılmış olacak ve hocalarımız herhalde ihtiyaç duydukları yerlere oyuncu alabilecekler. İnşallah açıyoruz tahtayı, uğraşıyoruz.”

BURSASPOR’U GÜNDEMLERİNE ALACAKLAR MI?

Bu açıklamanın ardından Bursaspor taraftarı da Bursalı siyasetçilerden aynı hamleyi beklemeye geçti.

Son yıllarda oldukça yalnız kalan yeşil-beyazlı camia, böyle bir durumun kendileri adına da yaşanması için harekete geçti ve sosyal medyadan tepki koydu.

Bursa’nın dinamikleri ve siyasetçilerinin nasıl bir yol haritası çizeceği, Bursaspor’u gündemlerine alıp almayacağı merak konusu haline geldi.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
TEKSAS AÇIKLADI! RECEP GÜNAY’DAN DİKKAT ÇEKEN CEVAP! İŞTE O BELGELER…
Yayınlanma 18 Ağustos 2023, Cuma 15:48:30
Güncelleme 18 Ağustos 2023, Cuma 15:48:46
BursaspordaBugün