‘BURSASPOR, SÜPER LİG’E ÇIKAR AMA…'


Yayınlanma 27 Mayıs 2024, Pazartesi 15:13:03
Güncelleme 27 Mayıs 2024, Pazartesi 15:13:32
BursaspordaBugün

Bursaspor Başkanı Enes Çelik, Sportif A.Ş. olmanın önemine değindi. Çelik, “200-300 milyon bütçelerle Süper Lig’e çıkılıyor. Hepsinin arkasında koca şehir var. Ama öyle ama böyle baskılarla bazı transferler yapılıyor, tekrar başa dönüyorsunuz. O noktaya getirip 3 sene sonra biz de aynı şeyleri yaşayabiliriz. Sonrasını da düşünmek lazım” dedi.

Bursaspor Kulübü Başkanı Enes Çelik ‘Yanındayım’ kampanyasıyla ilgili herkesin bu kampanyaya katılması gerektiğini söyledi. 

2009’da eski Bakan Faruk Çelik tarafından başlatılan kampanyaya atıfta bulunan Çelik, ayrıca Sportif AŞ kurulmasının önemine de dikkat çekti. Başkan Çelik şunları dile getirdi: “Gün içinde detaylı bir açıklama yapılacak. Orada süreci sağolsun yöneticilerimizin de katkıları olacak iş dünyasıyla iletişime geçme anlamında. Sadece yöneticiler ve icra kurulundakilerle yapacağımız bir durum değil bu. Herkesin buna katılması gerekiyor. Sayın bakanımız Mustafa Varank, Büyükşehir Belediye Başkanımız, milletvekillerimiz... Herkesin aktif olmayla ilgili kendilerinin istekleri var. Sayın Valimizin başkanlığında böyle bir şey kuruldu. 2009’da bu işi nasıl yaptıysak şu anda da böyle yapı akabinde bir daha geri dönmemek için şehrin destek istenilen bu iş insanları ve makamların da temsil edileceği bir Sportif AŞ ile hem Bursaspor tüzel kişiliği korunarak hem de Sportif AŞ kurularak ikisinin birleşiminden kaynaklı bir şey yapılması lazım.”

“200-300 MİLYONLUK BÜTÇELERLE SÜPER LİG’E ÇIKILIYOR”

Enes Çelik şöyle devam etti: “Aksi halde Süper Lig kulüplerine de bakarsanız aynı problemler var. 200-300 milyon bütçelerle Süper Lig’e çıkılıyor. Hepsinin arkasında koca şehir var. Ama öyle ama böyle baskılarla bazı transferler yapılıyor, tekrar başa dönüyorsunuz. O noktaya getirip 3 sene sonra biz de aynı şeyleri yaşayabiliriz. Sonrasını da düşünmek lazım. En az 3-5 ay çalışıp bunu açık bir şekilde, yangından mal kaçırır gibi değil. Herkesin içine sinecek bir model getirmemiz lazım. Kurumsal yapıyla ilgili de bir birim kuracağız. Gerekenleri yapacağız.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR’DA STADYUM İSİM HAKKI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ GELİŞME!
Yayınlanma 27 Mayıs 2024, Pazartesi 15:13:03
Güncelleme 27 Mayıs 2024, Pazartesi 15:13:32
BursaspordaBugün