BURSASPOR MAÇINA ÇIKACAKLAR MI? SON KARAR ALINDI…


Yayınlanma 26 Ağustos 2023, Cumartesi 11:08:36
Güncelleme 26 Ağustos 2023, Cumartesi 11:08:42
BursaspordaBugün

Bursaspor’un ilk haftadaki rakibi Yeni Mersin İdman Yurdu’nda istifa eden başkan Metin Saltık, daha önce takımlarının Bursa deplasmanına gidemeyebileceğini söylemişti. Ancak Saltık, bugün takımla bir araya gelerek, “Ben bu takımı sahipsiz bırakmıyorum. Bursa maçına çıkacağız” dedi.

Yeni Mersin İdman Yurdu Başkanlığından istifa eden Metin Saltık, Bursaspor maçı öncesi takımı ziyaret etti.

Daha önce verdiği röportajda, “Bu şartlarda maalesef Yeni Mersin İdman Yurdu, Pazar günü Bursaspor maçına çıkamaz” diyen Saltık, “Bu süreçte lisanslar girilmemiş ve bazı işlemler gerçekleştirilmemiş olsaydı Bursa deplasmanına gidecek bir takımlarının olmayacağını anlattı. Saltık, şunları söyledi: “Böyle bir durumda koskoca 3 milyonluk şehir Türkiye'nin her tarafından artık manşetlere konu olacaktı. Yeni Mersin İdman Yurdu sahaya çıkamadı, korktu, çekindi, sahipsiz kaldı gibi manşetler atılacaktı. Geldiğimiz noktada takımımız Bursa maçına hazırlanıyor. Eksiklerimiz var. Eksiklerimiz olmasına rağmen ben bu takımı sahipsiz bırakmıyorum. Bursa maçına çıkacağız. Bu maça çıkarken de 3 puan almamız için ne gerekiyorsa sonuna kadar yapacağız. Takımın yanındayım. Sonuna kadar desteğimi veriyorum. Birileri gelsin bu takıma sahip çıksın. Gelsin bu şehir kenetlensin. Mersin kentinin ortak paydası Mersin İdman Yurdu' dur. Hiç kimse bu takımın üzerinde değildir. Herkes haddini bilsin. Konuşmaya gerek yok. Toparlanma zamanı.”

Mersin'deki hazırlıklarını tamamlayan Yeni Mersin İdman Yurdu bugün sezonun ilk maçı için Bursa'ya gelecek.

Yarın saat 17.00'de Minareliçavuş Spor Tesisleri'nde oynanacak maça Bursaspor'un cezası nedeniyle seyirci alınmayacak. Karşılaşmayı Yalçın Taşkınfurat yönetecek. 

BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
YILDIRIM KADIN SPOR MERKEZLERİ YENİ KURSİYERLERİNİ BEKLİYOR
Yayınlanma 26 Ağustos 2023, Cumartesi 11:08:36
Güncelleme 26 Ağustos 2023, Cumartesi 11:08:42
BursaspordaBugün