BURSASPOR ESKİ BAŞKANI, RECEP GÜNAY’I YALANLADI!


Yayınlanma 09 Kasım 2023, Perşembe 16:05:35
Güncelleme 09 Kasım 2023, Perşembe 16:05:43
BursaspordaBugün

Bursaspor Eski Başkanı Remzi Cinoğlu, mevcut Başkan Recep Günay’ın kendisiyle ilgili olarak, “Sattığı araziler” ifadesi üzerine açıklama yaptı. Cinoğlu, Günay’ın ifadeleri hakkında, “Asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışı” dedi.

Bursaspor Eski Başkanı Remzi Cinoğlu, mevcut Başkan Recep Günay’ın kendisiyle ilgili olan ifadeleri üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı. Cinoğlu, şunları söyledi: “olay.com.tr adlı internet sitesinde 01.11.2023 tarihinde yayınlanan ‘Bursaspor hangi arazilerin peşinde?’ başlıklı haberinde Bursaspor Başkanı Recep Günay'ın bahsettiği, ‘...Remzi Cinoğlu ile ... sattığı arazileri geri alıyoruz.' söylemindeki ‘sattığı araziler' tanımı, asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışı olduğundan, kamuoyunu aydınlatmak için olayın doğruları açıklama zorunluluğu doğmuştur.”

“BAŞKANLIK DÖNEMİMDE ARAZİ SATILMADI”

Remzi Cinoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Başkanlık döneminde yapılan herhangi bir arazi satışı yoktur. Başkanlık döneminden önceki yönetim, 05.04.1996 yılında, müteahhitle, anılan araziye 21 adet fabrika binası yapılmasına dair gayrimenkul satış vaadi ve kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapmış olup bu sözleşme uyarınca müteahhit yapması gereken toplam 21 adet fabrika binasının inşaatını benim yönetim dönemim olan 1997 yılında bitirip, yine sözleşme uyarınca Bursaspor’a vermesi gereken 11 adet fabrika binasını teslim ederek, üzerine düşen edimlerini yerine getirdiğinden, Bursaspor’da anılan sözleşme uyarınca yapılan 10 adet fabrika binasını müteahhide devrederek üzerine düşen edimlerini yapmıştır. Burada, başkanlık dönemimi ilgilendiren ve başkanlık insiyatifi ile yapılan bir satış yoktur. Kamuoyunun bilgisine sunarım.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR HIZ KESMİYOR!
Yayınlanma 09 Kasım 2023, Perşembe 16:05:35
Güncelleme 09 Kasım 2023, Perşembe 16:05:43
BursaspordaBugün