BURSASPOR EFSANELERİ STARTI VERDİ!


Yayınlanma 28 Aralık 2023, Perşembe 10:32:31
Güncelleme 28 Aralık 2023, Perşembe 10:32:44
BursaspordaBugün

Bursaspor'un ve Türk futbolunun efsane isimleri eski milli futbolcular Sedat Özden, Beyhan Çalışkan ve Mehmet Vahap Çeki, PAŞADER 100. Yıl Cumhuriyet Turnuvası’nın santrasını yaptı.

Mustafakemalpaşalılar Derneği (PAŞADER) Geleneksel Turnuvası, bu yıl da Şahin Akademi İlk Yardım Eğitimi, Yazılım, İş Güvenliği ana sponsorluğunda başladı. PAŞADER 100. Yıl Cumhuriyet Turnuvası'nın açılışı Altınsaban Spor Tesisleri'nde geniş katılımla gerçekleştirildi. Açılış organizasyonuna Bursaspor'un ve Türk futbolunun efsane isimleri eski milli futbolcular Sedat Özden, Beyhan Çalışkan ve Mehmet Vahap Çeki, turnuvanın ana sponsoru Şahin Akademi firmasının sahibi Kadir Şahin, PAŞADER Başkanı Mustafa Gümüş ve Yönetim Kurulu ile mahalle dernek başkanları ve sporcular katıldı.

“SPORCULARA BAŞARILAR DİLERİM”

Bursaspor’un ve A Milli Takım’ın eski kaptanlarından Sedat Özden, eğitim yararına düzenlenen turnuvanın açılışını yapmaktan büyük keyif aldığını belirterek ‘Eğitim adına ve Cumhuriyetin 100. Yılına özel bir organizasyon nedeniyle emeği geçenleri kutluyor, tüm sporculara başarılar diliyorum’ ifadelerini kullandı.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESİ KUTLUYORUM”

Teknik Direktör Beyhan Çalışkan ise ‘Mustafakemalpaşa’da futbolculuk ve teknik direktörlük yaptım. Şükrü Erdem Tesisleri’nin yapılmasında öncülük ettik. PAŞADER’in bu organizasyonu çok anlamlı. Emeği geçenleri kutluyorum’ dedi.

“BİR KEZ DAHA GURUR DUYDUM” 

Mustafakemalpaşalılar olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Bursaspor’un unutulmaz futbolcularından Mehmet Vahap Çeki de, ‘Arkadaşlarımızı kutluyorum. Geçen yıl da burada aynı şekilde güzel bir işe imza atılmıştı. Devamlı hale gelmesi güzel. Bir kez daha gurur duydum’ şeklinde konuştu.

GELİRİ BURS OLARAK VERİLECEK

Geliri Mustafakemalpaşalı üniversite öğrencilerinin öğrenim burslarına aktarılacak turnuvanın futbol müsabakalarında, Gençler kategorisinde 16, Minikler kategorisinde 8 olmak üzere toplam 24 takım mücadele edecek. Turnuvanın basketbol ve masa tenisi kategorilerindeki müsabakalar ise Ocak 2024’te başlayacak.

“SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

PAŞADER Başkanı Mustafa Gümüş yaptığı konuşmada; “Sevgili dostlar öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Değerli spor camiasından gelen büyüklerimize bizleri yanız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Mustafakemalpaşalılar Derneği’nin turnuvalarında ortak payda eğitim üzerine olduğundan dolayı, her yıl yaptığımız bu futbol turnuvasında her şeyden önce kazasız belasız, hakemin konuşulmadığı bir turnuva olmasını diliyorum. Bu sene başta Kadir bey olmak üzere 55 tane sponsorumuz var. Bunların verdiği katkılarla bu yıl yaklaşık 23 öğrenciye 9 ay boyunca eğitim bursu vereceğiz. Tüm takımlara başarılar diliyorum” diye konuştu.

“TÜM TAKIMLARA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Turnuvanın ana sponsoru ana sponsor Şahin Akademi firmasının sahibi Kadir Şahin, yaptığı açıklamada, “Öncelikle ben katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Logomuzda da görüldüğü gibi bizim işim işimiz İş güvenliği ve ilk yardım. İnşallah iş güvenliği ve ilk yardım gerektirmeye güzel bir turnuva olur. Dostluğun ön planda olmasını diliyorum, tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

“3 BRANŞTA BİNE YAKIN SPORCU KATILACAK”

PAŞADER Spor komisyonu Başkanı İlhami Gökçe de, “Mustafakemalpaşalılar Derneği’nin 100. Yıl Cumhuriyet Turnuvası bu sene 3 branş ve 4 kategoride olacak. Katılımcı ve sporcu sayısının 1000’i bulacağını düşünüyoruz. Bugün futbol başladı, 14 Ocak’ta masa tenisi ve basketbol başlayacak. Katılım sağlayan hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BİLAL GÜNEY’E SAHİP ÇIKTILAR!
Yayınlanma 28 Aralık 2023, Perşembe 10:32:31
Güncelleme 28 Aralık 2023, Perşembe 10:32:44
BursaspordaBugün