BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPORLU GÜREŞÇİLERDEN 16 MADALYA!


Yayınlanma 20 Haziran 2023, Salı 14:45:23
Güncelleme 20 Haziran 2023, Salı 14:45:31
BursaspordaBugün

16 ve 17 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen yağlı güreş organizasyonlarında Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları, yine başarılı sonuçlara imza attılar.

Balıkesir ve Bursa’da yapılan iki organizasyonda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü güreşçileri, 8 altın, 1 gümüş ve 7 bronz olmak üzere 16 madalya kazandılar. 16 Haziran 2023’te Balıkesir’de düzenlenen Gönen Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan Bekircan Özturgut büyük orta boyunda, Mikail Bilen deste orta boyda, Emirhan Çetin teşvik 2 boyda ve Hamza Oran teşvik 1 boyda altın madalya kazanırken, Uğurcan Humar deste küçük boyda, Mehmet Hüseyin Altunakar tozkoparan boyda ve Rüstem Öztürk ise teşvik 1 boyda üçüncülük kürsüsünde yer aldı.

Pehlivan Güreş

17 Haziran 2023’te Bursa’da düzenlenen 61. Çalı Yağlı Güreşleri’nde de Bursa Büyükşehir Belediyesporlu güreşçiler kürsüden inmedi. İddialı pehlivanların yer aldığı organizasyonda baş boyunda er meydanına çıkan Bursa’nın tek başpehlivanı Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Yalçın Üncül, yarıfinale kadar yükselirken, müsabakaları üçüncü olarak tamamladı. Balıkesir’de altın madalya kazanan bir başka Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Bekircan Özturgut ise Çalı Yağlı Güreşleri’nde de büyük orta büyük boyda birinciliği kimseye kaptırmadı.

Bursa Büyükşehir Belediyespor’un bir başka başarılı güreşçisi Onur Keskin müsabakalarda deste orta boyda yine altın madalya kazanarak birinciliklerine bir yenisini daha eklerken, teşvik 2 boyunda Emirhan Çetin, teşvik 1 boyunda Hamza Oran altın madalyanın sahibi oldu. Teşvik 1 boyunda Rüstem Öztürk ile gümüş madalya kazanan Bursa Büyükşehir Belediyespor’da deste boyunda Mustafa Çelik, minik 2 boyunda Ensar Samet Atar ve minik 1 boyunda da Enes Haliloğlu bronz madalya kazanmayı başardı.
BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR’UN ŞAMPİYON HOCASI ATKIYI AÇTI! İŞTE İLK SÖZLERİ...
Yayınlanma 20 Haziran 2023, Salı 14:45:23
Güncelleme 20 Haziran 2023, Salı 14:45:31
BursaspordaBugün