BU NE CÜRET? BURSASPOR'U ŞİKAYET ETMİŞLER...


Yayınlanma 05 Ekim 2023, Perşembe 10:27:27
Güncelleme 05 Ekim 2023, Perşembe 10:27:31
BursaspordaBugün

Bursaspor Başkanı Recep Günay, geçen sezon TFF 2. Lig’de küme düşen Batman Petrolspor’un, sezonun son maçı olan Nazilli Belediyespor-Bursaspor maçı için yeşil-beyazlı kulübü şikayet ettiğini söyledi.

Bursaspor Başkanı Recep Günay, Olay Medya’ya yaptığı açıklamada geçen sezon TFF 2. Lig’de küme düşen Batman Petrolspor’un, sezonun son maçı olan Nazilli Belediyespor-Bursaspor maçı için başvuru yaptığını açıkladı. Günay, “Geçen sezon Nazilli ile oynadığımız maçta Batman Petrolspor ‘şike yapıldı’ iddiasıyla başvuru yapmış. Biz savunmamızı yaptık” dedi.

CAS’TAN TRANSFER YASAĞI GELEBİLECEK DOSYA VAR!

Başkan Recep Günay, Bursaspor’un FIFA’lık dosyalarıyla ilgili olarak da, “Tedbir kararı aldıramazsak 3 puan, 6 puan silme cezası tehdidi var. Bizim dönemimizden değil. Geçmiş dönemlerden kalan sorunlar. Bunlarla mücadele etmemiz lazım. İç kavgayı bırakmamız lazım. Bizi sevmesinler. Bu mücadelede bizi desteklesinler. Bu kulübü kurtaralım, yaşatalım. Sonra kimin ne hesabı varsa görsün. Eğer yaşatamazsak geç kaldıktan sonra keşkeler hiçbir şeyi geri döndürmüyor. Kurtuluş Savaşı’nda nasıl herkes kardeş oldu, bu vatanı kurtardık. Gelin Bursaspor’un kurtuluşu için beraber olalım” diye konuştu. Günay ayrıca, CAS’tan transfer yasağı gelebilecek birkaç dosya olduğunu da sözlerine ekledi.

“YIL SONUNDA SORUNLARIN YÜZDE 80’İNİ ÇÖZECEĞİZ”

CAS’a giden TFF yetkilileriyle konuştuklarını ve Bursaspor’un haksızlığa uğradığını söylediklerini belirten Recep Günay, “Savunmamız için bize fırsat verin dedik. 250 milyon lira civarında bir rakam var, bu bizim borcumuz değil dedik. Hukuki yönden de başvurumuzu yaptık. Göreve gelir gelmez bunu yaptık. İnsanlar söz verdin, bırakmadın diyor. Ama biz kulübün sorunlarını çözmek için buradayız. Bu borçlar o dönem ki yönetimlere rücu eden borçlardır. Mahkemeden bu kararı aldığımızda tahtayı bir daha kapanmamak üzere açacağız. Tabii bunun teminat olayı da var. Rakamın yüzde 10’unu teminat olarak istiyorlar. Bir kısmını yatırdık, bir kısmını yatıramıyoruz. Kimden destek istesek, şu firmaya, bu firmaya gittiniz mi diye soruyor. Bu teminatı yatırırsak tahtayı yasal olarak açacağız. Davalar bitene kadar Bursaspor’un üstünde hiçbir icra olmayacak. Bursaspor Kulübü’nün, yıl sonuna kadar sorunlarının yüzde 80’ini çözmüş olacağız” diye konuştu.

BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE'DEN GÜZEL BAŞLANGIÇ!
Yayınlanma 05 Ekim 2023, Perşembe 10:27:27
Güncelleme 05 Ekim 2023, Perşembe 10:27:31
BursaspordaBugün