‘BEST YOUNG PLAYERS’ BURSA’DA YAPILACAK!


Yayınlanma 09 Kasım 2022, Çarşamba 11:56:16
Güncelleme 09 Kasım 2022, Çarşamba 11:56:16
BursaspordaBugün

Bursaspor’un eski kaptanı Mustafa Gönden, kurucusu olduğu ‘Best Young Players’ kampının Bursa’da yapılacağını açıkladı. Gönden ayrıca Bursaspor’la ilgili de önemli açıklamalar yaptı.

Profesyonel takımlara oyuncu seçmelerinin yapıldığı ve Türkiye’nin bu alandaki en profesyonel organizasyonu olarak gösterilen ‘Best Young Players' kampının dördüncüsü Bursa’da gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursaspor’un eski kaptanı Mustafa Gönden, “Best Young Players bir oyuncu seçme kampı. Profesyonel adayı sporcuları kampta bir araya getirip onları profesyonel takım scoutlarına izlettirdiğimiz 4 gün süren bir kamp. Bu kampta gelen takımlar izledikleri oyuncuların içinden beğendikleri oyuncular seçiyorlar ve biz de bunu oyuncularımıza iletiyoruz. Bu anlamda bugüne kadar yaptığımız kampların işleyişi bu şekilde devam etti. Bugüne kadar üç tane kamp gerçekleştirdik. İlk ikisini Antalya Kemer’de, üçüncü kampımızı da Kocaeli Kartepe’de gerçekleştirdik. Şimdi dördüncüsünü, önümüzdeki hafta 13-14-15-16 Kasım tarihlerinde Bursa’da gerçekleştireceğiz. Bursa’da yapacağımız kamp bizim için çok değerli çünkü biz Türkiye’ye sesimizi Bursa’dan duyurduk. Bugüne kadar kamplarımıza 200 civarı profesyonel futbolcu adayımız katıldı ve bu 200 oyuncudan 46 tanesinin hayatlarına dokunduk. 46 oyuncunun 33 tanesi profesyonel takımlarla, 13 tanesi de Bölgesel Amatör Lig (BAL) takımlarıyla antrenmanlara davet aldılar” dedi.

“Bursaspor için kalıcı gelir şart”

Bursaspor’un kurtuluşu için konuşulan Özlüce projesi hakkında görüşleri sorulan Mustafa Gönden, “Bunu yıllardır duyuyoruz ama Bursaspor’a ait olmayan bir yerden bahsediyoruz. Siyasi olarak bu Bursaspor’a verilir mi, verilmez mi? Ben siyaseti çok bilen bir insan değilim, orada işlerin nasıl yürüdüğünü de çok iyi bilmiyorum ama Bursaspor’un kurtuluşu maddi anlamda çok çok önemli çünkü bugüne kadar gerçekten sömürülmüş bir yapının içindeyiz. Çok ciddi bir borç var, bir de sportif başarısızlık var. Borca girersin ama sportif taraftan seni tatmin eden bir döngüye sokarsın işi anlaşılır fakat hem maddi çöküntü, hem de sportif taraftaki çöküntü bizi bu noktaya getirdi. Eğer bu noktadan maddi anlamda kurtulamazsak sahadaki başarıyı da artık sağlayamayacağız gibi gözüküyor. Şu an genç oyuncularla oynuyoruz, bu genç oyuncuların çok büyük maliyetleri yok kulübe. Bunu döndürebiliriz ama maddi anlamdaki borçları ve özellikle transfer tahtasındaki geçmiş dönemdeki sporcu, hoca, işte kulüp ödemelerini bir şekilde bu kulübün yapması gerekiyor. Özlüce değerli bir yer, bunun Bursaspor’a devredilmesi konusunda ne gibi adımlar atılır hepimiz göreceğiz. Bursaspor’un elinde olan bir durum değil. Stadyum da aynı şekilde, öyle olunca Bursaspor’un hiç bir geliri kalmıyor. Mutlaka kalıcı gelirler ve kazanç getirici, hem sahada, hem de maddi tarafta projeler gerekiyor. Bunun için de herkesin taşın altına elini atması gerekiyor” dedi.

BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR'UN RAKİBİ PFDK'YA SEVK EDİLDİ!
Yayınlanma 09 Kasım 2022, Çarşamba 11:56:16
BursaspordaBugün