ALMANYA’DA DOĞDU BURSASPORLU OLDU! 


Yayınlanma 18 Haziran 2022, Cumartesi 12:46:15
Güncelleme 18 Haziran 2022, Cumartesi 12:46:15
BursaspordaBugün

Prof. Dr. Martin Kramer, yaptığı açıklamada sıkı bir Bursasporlu olduğunu açıkladı. 

Bursa Uludağ Üniversitesi ile Almanya Hessen Eyaleti’ndeki Giessen Justus-Liebig Üniversitesi (JLÜ) arasında 20 yılı aşkın süredir devam eden yakın ilişki giderek güçleniyor. 
 
"BU GÜZEL ŞEHRİ ÇOK SEVİYORUM"
Almanya’dan gelen heyete başkanlık eden Bursa Koordinatörü ve aynı zamanda Giessen Justus Liebig Üniversitesi Rektör Yardımcısı olan Prof. Dr. Martin Kramer ise heyettekileri tanıttıktan sonra konuşmasında; “Üniversitemiz 11 fakülteden oluşan bir devlet üniversitesi. İki üniversite arasındaki işbirliği sayesinde ülkelerimiz arasındaki bağı güçlendirdiğimiz için mutluluk duyuyorum. Bu etkinliğe katılmak benim için büyük bir onurdur. Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti ve Marmara Denizi ile Uludağ arasında kalan bu güzel şehri çok seviyorum” dedi. 
 
"30 SENE GEÇTİ"
Alman profesör sonraki konuşmasında ise, “Aynı zamanda sıkı bir Bursaspor taraftarı olduğumu vurgulamak isterim. 1993 yılında ilk olarak arkadaşlarım Kamil Seyrek İntaş ve Deniz Seyrek İntaş tarafından bu güzel şehre ders vermek için davet edildim. O günden bu yana yaklaşık 30 sene geçti. Bu süreçte Bursa’da birçok önemli seminer ve konferans düzenledik” şeklinde konuştu. 
 
"İKİNCİ EVİME GELMİŞ GİBİ HİSSEDİYORUM" 
Bu iş birliği sayesinde Bursa’ya geldiğini söyleyen Kramer, “Bu sene ise ikili yakın ilişkilerimizi üniversiteler genelini kapsayan bir protokolü ile taçlandırdığımız için ayrıca mutluluk duyuyorum. Yaklaşık 30 yılı bulan bu işbirliği sayesinde Bursa’ya geldiğimde kendimi ikinci evime gelmiş gibi hissediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
FREEMAN MUTLULUĞU RUSYA’DA BULAMADI! 
Yayınlanma 18 Haziran 2022, Cumartesi 12:46:15
BursaspordaBugün