ALİNUR AKTAŞ’TAN BURSASPOR AÇIKLAMASI! “BEN RAHATSIZIM BU İŞTEN…”


Yayınlanma 15 Eylül 2022, Perşembe 19:42:28
Güncelleme 15 Eylül 2022, Perşembe 19:42:28
BursaspordaBugün

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa meclisinde Bursaspor ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Sözcüsü Adnan Akın’ın, Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısının başında yeni sezonda Bursaspor’a başarılar dilediği konuşmasında, ‘siyasetin takımdan elini çekmesi gerektiği’ şeklindeki sözlerine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş’ cevap verdi.

"BEN BU İŞTEN MEMNUN DEĞİLİM"
Bursaspor’la ilgili eleştiri getirenlerin, bir formül sunması gerektiğini dile getiren Başkan Aktaş, “Buradan çok net söylüyorum. Bursaspor benim tapulu malım değil. Evet benim bir genel müdürüm şu an Bursaspor'un başkanı. Bakın şimdi diyorsunuz ‘siyaset elini çeksin’ çekelim. Önemli değil yani benim böyle bir derdim yok. Hatta ben rahatsızım bu işten. Ama Bursaspor Bandırma'da yenildi, 10 dakika sonra sizin il başkanımız mesaj attı bana mal etti işi. Takım otelde kalırken, düşerken Allah'ın kulunun sesi çıkmazken, şimdi mi Bursaspor'la alakalı konuşuyoruz. Ben bu işten mutlu değilim. Varsa formülünüz, bir şeyi eleştiriyorsanız yani çıkın formüle konuşun" dedi.

"BELEDİYE İLE NE ALAKASI VAR BU İŞİN"
Aktaş sözlerini, "Bütün Bursa'ya haykırıyorum buradan, biz Bursaspor’un önünde engel falan değiliz. Lütfen Erkan Kamat’a da sorun, Mesut Mestan’a da sorun, Ali Ay’a da sorun benim belediye başkanlığım döneminde çalıştığım başkan arkadaşlar olduğu için söylüyorum.  Hatta en son BİKO formasıyla maça çıkmışsın, sadece o formadan dolayı 500 bin almışsın, maç bitmiş yenilmişsin beni eleştiriyorsun. Ben ne yapayım kardeşim. Allah aşkına İzmir’de iki takım küme düştü. Allah’ın kulu Tunç Soyer’in ismini mi verdi? Belediye ile ne alakası var bu işin. O yüzden bir mesaj veriyorsunuz ama yanlış bir mesaj veriyorsunuz. Ve bana göre bu mesajla bile Bursaspor'a kötülük yapıyorsunuz. Meraklısı değiliz, içinde bulunduğumuz durum ortada, varsa formülünüz lütfen söyleyin" ifadeleriyle devam etti.

Alinur Aktaş son olarak şunları söyledi:

"Bursaspor'la ilgili ‘çeksin siyaset elini’. Hangi siyaset çeksin elini söyler misiniz? Yok ki kardeşim ortada kaldı, takım otelde kaldı diyorum. Başkanı yoktu takımın ya. O zaman niye konuşmadınız bunları da şimdi Bursaspor bu durumda diye konuşuyorsunuz. Eğer varsa bir formül, Belediye Başkanı kimliğimle değil, Alinur Aktaş olarak, vatandaş olarak, iyi bir Bursasporlu olarak her arenada bu işe katkı ve destek vereceğimi ben burada taahhüt ediyorum. Bütün milletin huzurunda” 


Kaynak: Sosyal TV


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR YILDIZINI ÖZÜNDE ARIYOR!
Yayınlanma 15 Eylül 2022, Perşembe 19:42:28
BursaspordaBugün