ALİNUR AKTAŞ’TAN BURSASPOR AÇIKLAMASI!


Yayınlanma 27 Mayıs 2022, Cuma 10:07:20
Güncelleme 27 Mayıs 2022, Cuma 10:07:20
BursaspordaBugün

Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş dün Line TV, Bursa TV, ON6 TV ve AS TV’nin ortak yayınında Bursaspor ile alakalı açıklamalarda buldu. Aktaş, “2011’de lig üçüncüsü olduk. Biz Bakambu’yu 7.5 milyon Euro’ya sattık. Ozan Tufanı sattık, Sercan’ı sattık. Bursaspor olarak kimseye top atmak istemiyorum ama bunlar neden o zaman sorgulanmadı?” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor küme düştükten sonra ilk kez açıklamalarda bulundu. 2010 yılında Bursaspor’un Türkiye şampiyonu olduğunu belirten Aktaş, “2011’de lig üçüncüsü olduk. Biz Bakambu’yu 7.5 milyon Euro’ya sattık. Ozan Tufanı sattık, Sercan’ı sattık. Bursaspor olarak kimseye top atmak istemiyorum ama bunlar neden o zaman sorgulanmadı? Bakın ben geldiğim günden beri idaremi ortaya koydum. Ali Ay orada Mesut Mestan oradan Erkan Kamat orada Hayrettin Gülgüler ve ekibi orada. Her arkadaşımıza belirli hadler dahilinde destek vereceğimizi söyledim” dedi. 

“BURSASPOR DÜŞÜŞ TRENDİ İÇİNDEYDİ”

Kendisi ile ilgili yapılan eleştirilere cevap veren Alinur Aktaş, “Benden şu hocayı alın diyen şu oyuncuyu alın diyen duyuldu mu? Duyulmadı. Maalesef Bursaspor aslında uzun bir süredir düşüş trendi içindeydi, kimse duramadı. Şehir dinamiği içinden çıkaramadı. Sonucunda Bandırma’da 38 kez rakip kaleye gitmemize rağmen küme düştük. Top oynamazsanız kazanamazsınız. İşi buraya getirmişsin maçı kazanman lazım. 41-42 puan ile ligde kalırız diyorduk 44 puanla düştük” dedi. 


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
PFDK BURSASPOR’U BOŞ GEÇMEDİ!
Yayınlanma 27 Mayıs 2022, Cuma 10:07:20
BursaspordaBugün