ALİMPİJEVİC SIRBİSTAN'DA KONUŞTU! "ÇOK ŞANSLIYIM..."


Yayınlanma 24 Ekim 2022, Pazartesi 14:58:53
Güncelleme 24 Ekim 2022, Pazartesi 14:58:53
BursaspordaBugün

Frutti Extra Bursaspor Baş antrenörü Dusan Alimpijevic, ülkesinde konuştu. Sırp hoca, "Bursaspor'da çalıştığım için çok şanslıyım" dedi.

Geçtiğimiz sezon EuroCup’ta finale kalarak müthiş bir peri masalına imza atan Frutti Extra Bursaspor, bu yaz kadrosundan Kevarrius Hayes, Andrew Andrews ve John Holland gibi yıldızlarını kaybettiğinde akıllara bazı soru işaretleri gelmişti.

Buna rağmen yeni sezona da müthiş bir başlangıç yapan Dusan Alimpijevic’in öğrencileri, şu ana kadar çıktıkları tüm maçları kazanarak müthiş bir form grafiği yakaladılar.

Yakalanan bu büyük başarının mimarı Sırp koç Dusan Alimpijevic, Anadolu Efes‘e karşı alınan galibiyetin ardından Sırbistan kaynaklı hotsport.rs’ye açıklamalarda bulundu.

Sezon başında yakaladıkları form grafiğine değinen Almmpijevic, asıl önemli olanın Şubat ve Mart aylarında form tutturmak olduğunu söyledi:

“Takımın Şubat ve Mart aylarında da bu performansı sürdürebilmesi çok daha önemli. Elbette başlangıçta bu kadar rekabetçi olabilmemiz çok önemli ama henüz sezonun başındayız. Şu bir gerçek ki Joventut Badalona ve Anadolu Efes gibi güçlü takımlara karşı sergilediğimiz performans çok sevindirici. En iyilere karşı kazanabileceğimizi gösterdik, bu durum özgüvenimizi bir hayli arttırdı. Yine de tekrarlıyorum: Asıl önemli olan sezona nasıl başladığımız değil, nasıl bitirdiğimiz.”

Henüz sezon başındaki hedeflerinde bir değişiklik olmadığını söyleyen genç çalıştırıcı, Bursaspor’da çalıştığı için kendini çok şanslı hissettiğini ifade etti:

“Hedeflerimizde değişen bir şey yok. Bursaspor henüz herhangi bir başarıya ulaşmadı, yalnızca birkaç etkileyici galibiyet aldık. Bu galibiyetler taraftarlarımız ve kulübün reputasyonu açısından çok kıymetli. Yine de bazı sorunlarla karşı karşıyayız ve bu durumdan pek bahsedilmiyor. Sakatlıkları bulunan oyuncularımızdan dolayı aşırı derecede sınırlı bir kadroyla mücadele ediyoruz. Hal böyleyken üst üste 2 kez EuroLeague şampiyonu olan Anadolu Efes‘i yenebilmemiz çok değerli.

Bursaspor gibi bir kulüpte çalıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Burada herkes istikrara inanıyor, alınan bir mağlubiyetten sonra kulüpte çatlak sesler çıkmıyor. Rakiplerimize kıyasla düşük bir bütçeyle mücadele ediyoruz ama basketbolda herkes herkesi yenebiliyor, bu sporu güzel kılan başlıca noktalardan biri de bu.”

Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR'UN BU HAFTAKİ RAKİBİNDE FLAŞ KARAR!
Yayınlanma 24 Ekim 2022, Pazartesi 14:58:53
BursaspordaBugün