ALİ TANDOĞAN: “YENİ BİR BURSASPOR KURULMASI LAZIM!”


Yayınlanma 13 Şubat 2024, Salı 12:21:28
Güncelleme 13 Şubat 2024, Salı 12:21:28
BursaspordaBugün

Bursaspor’un şampiyon kadrosunda yer alan Ali Tandoğan, verdiği bir röportajda, “Bursaspor’un 2 milyara yakın borcu var. Bu takımın kurtulma şansı yok ki! Hatta kulüp kapatılma noktasına geldi. Yeni bir Bursaspor kurulması lazım. O kulübün başka şansı yok” dedi. Tandoğan ayrıca, “Bursaspor el birliği ile yendi” ifadelerini kullandı.

Bursaspor’un 2010 yılında Süper Lig şampiyonu olduğu kadroda önemli bir role sahip olan Ali Tandoğan dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Yeniçağ Gazetesi’ne konuşan Tandoğan, “Biliyorsunuzdur ben 2,5 sene Bursaspor’da oynadım, şampiyonluk yaşadık, lig üçüncülüğü yaşadık. Samimi olmak gerekirse bazı insanları zan altında bırakmak istemem ama gerçekleri söylemek gerekirse, Bursaspor el birliğiyle yendi diyebilirim. Buraya daha önceki tüm yönetimleri dahil etmiyorum ama buradaki menajer yapısı, gereksiz futbolcu transferleri, işi bilmez başkanların gelişi… İşi bilmez dediğim onların kişilik ve karakterlerine söylediğim bir şey yok ama bir futbol adamı futbolun a’sını z’sini bilmek zorunda. Siz sanayici adamı, iş adamını işin başına getirirseniz futboldan anlamadığı için bir şehre mutluluk getirmeye çalışır ama getiremediğiniz zaman bütün paranızı böyle yerler ve giderler. Bursaspor’un 2 milyara yakın borcu var. Bu takımın kurtulma şansı yok ki! Hatta kulüp kapatılma noktasına geldi. Yeni bir Bursaspor kurulması lazım. O kulübün başka şansı yok” ifadelerini kullandı.

‘TRANSFER Mİ YAPALIM, PARANIZI MI ÖDEYELİM?'

Ali Tandoğan, 2010 yılında bahsederek, “Bizim dönemimizde çok iyi hatırlıyorum inanın bir toplantı olmuştu. Şampiyonluk yolunda ilerliyorduk. Sezon başı alacaklarımız daha almamıştık ve bütün alacaklarımız duruyordu. Bize ‘transfer mi yapalım, yoksa paralarınızı mı ödeyelim?' dediler biz de ‘tabii ki 1-2 transfer gelebilir ama biz de bizi mutlu edin biz de size istediğiniz başarıyı getirelim’ dedik. ‘Çünkü siz transfer yapacaksınız onlar paralarını alacak biz ise istediğimiz paraları alamayacağız’ dedik. Bu arada ligde de 3. sıradaydık. Sonrasında çok fazla transfer yapılmadı ve biz sezon sonu şampiyonluğu Bursa’ya getirdik. Burada karşılıklı fedakarlıkta söz konusu. Yani hayatımız boyunca hep biz fedakarlık yaptık. Ben Beşiktaş tan ayrılırken bile çok ciddi bir rakam bırakarak ayrıldım” dedi.

BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
CAVİT ÇAĞLAR’DAN BURSASPOR AÇIKLAMASI!
Yayınlanma 13 Şubat 2024, Salı 12:21:28
Güncelleme 13 Şubat 2024, Salı 12:21:28
BursaspordaBugün