ALİ AY'DAN FLAŞ AÇIKLAMA!


Yayınlanma 21 Temmuz 2023, Cuma 16:29:23
Güncelleme 21 Temmuz 2023, Cuma 16:29:27
BursaspordaBugün

Bursaspor'da yeniden başkan olmak isteyen Ali Ay'dan, dikkat çeken açıklama geldi.

Ali Ay'ın açıklaması şöyle; "Değerli Bursaspor camiasına ve kamuoyuna; 19.07.2023 Çarşamba günü Bursaspor Kulübü Derneği resmi internet sitesi aracılığıyla Bursaspor Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama ile şahsım hakkında asılsız ve haksız iddialar gündeme getirilmiştir. Öncelikle, böylesi mesnetsiz iddiaların, tam da Bursaspor Kulübü’nün yapılacak ilk genel kurulunda başka bir adayın çıkmaması halinde başkanlığa aday olacağımı açıklamış olmam akabinde gündeme getirilmiş olmasını kamuoyunun takdirine bırakmaktayım. Başkanlığım sırasındaki mali konular, çekler ve sözde 62 dönümlük araziye ilişkin aynı asılsız iddialar ile hakkımda yapılan şikayetlere ilişkin 2 farklı soruşturma dosyası açılmış, bu dosyaların tamamında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığınca takipsizlik kararları verilmiş, bu takipsizlik kararlarına yapılan itirazlara yönelik olarak da Bursa Sulh Ceza Hakimliklerince reddine karar verilmesiyle bu kararlar kesinleşmiştir.”

“Ali Ay’ı karalamak ve küçük düşürmek adına…”

Ali Ay şöyle devam etti: “Bir diğer yandan, tarafıma yöneltilen bu haksız şikayetler sonucu açılan soruşturma dosyalarında ihbar eden/tanık sıfatıyla adı geçen kişilerden birisi de yine daha önce kulübümüze şampiyonluk yaşatmış olan merhum başkan İbrahim Yazıcı ve yönetim kurulunu da savcılığa şikayet eden bizzat Recep Günay’dır. Hem başkan hem de hukuktan sorumlu yönetim kurulu üyesi olan Sayın Günay’ın tekrar gündeme getirilmeye çalıştığı bu iddiaların asılsız iddialardan öteye gidemediğinden ve bu durumun Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kesinleşmiş kararları ile sabit hale geldiğinden bihaber olması mümkün değildir. Hatta olmaması da gerekir. Öte yandan sadece Ali Ay’ı karalamak ve küçük düşürmek adına kulübün resmi internet sitesini sansasyonel bir iletişim aracı gibi kullanıp, yalan yanlış bilgilerle insanları etkileme çabalarının sonunda ülke spor kamuoyunda Bursaspor’umuzun düştüğü durum da ortadadır.”

“Her türlü hukuki yola başvuracağım”

Ali Ay ayrıca, “Bursaspor Kulübü’nün bu sezon hiçbir ligde mücadele edemeyeceği gibi söylemlerin çıkış noktası da budur. Sırf ‘’Ali Ay ile uğraşacağım’’ diye yapılan kötü niyetli söylemlerin camiamıza yaptığı olumsuz etkiyi de yine sağduyulu taraftarımızın takdirine bırakıyorum. Ben bu tür karşılıksız, yalana ve iftiraya dayalı söylemler yerine vaktimi kulübümüzü yeniden eski günlerine nasıl döndürebilmek adına görüşmeler ve girişimlerde bulunarak geçiriyorum. O nedenle sadece görevde kalabilmek adına ne camiamızı, ne yeşil-beyazlı renklere gönül verenleri ne de Bursaspor için gerçekten bir şeyler yapmak isteyenleri yalanlarınızla, iftiralarınızla meşgul etmeyin. Bursaspor Kulübü Derneği resmi internet sitesinden yapılan 19.07.2023 tarihli açıklama ile şahsıma yöneltilen her türlü haksız itham ve iddialara karşı mevcut başkan ve yönetim kurulu üyeleri hakkında her türlü hukuki yola başvuracağımı ve konunun takipçisi olacağımı da kamuoyunun bilgisine sunarım.” İfadelerini kullandı.

“Kaos ortamı içinde bulunmayı asla düşünmedim”

“Sonuç olarak; Bursaspor’un bir kaos ortamı içinde bulunması sadece ve sadece kulübümüze zarar verir” diyen Ali Ay, “Bundan sonra kaos ortamını sürdürmek de kaosa son vermekte şuan ki mevcut yönetim kurulunun elinde. Yönetim kurulu olarak ya seçimden önce söz verdiğiniz gibi genel kurul kararı alıp Bursaspor’un önünü açarak camiada yaşanan gerginliğe son verirsiniz, ya da kaos ortamını tercih ederek yaşanabilecek tüm olumsuzlukların devam etmesine neden olursunuz. Bursaspor Kulübü için de artık kaybedilecek bir zaman yoktur. Bu anlamda yönetim kurulu bir an önce bir karar almalı ve bunu da olumlu ya da olumsuz kamuoyuyla da paylaşmalı. Yoksa Ali Ay olarak ne dün, ne bugün, ne de yarın bir kaos ortamı içinde bulunmayı asla düşünmedim bundan sonra da düşünmüyorum” şeklinde söylemde bulundu.
Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
OZAN TAMAM DA TALHA NEREDE?
Yayınlanma 21 Temmuz 2023, Cuma 16:29:23
Güncelleme 21 Temmuz 2023, Cuma 16:29:27
BursaspordaBugün