ALİ AY NEDEN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI!


Yayınlanma 12 Ağustos 2023, Cumartesi 09:27:39
Güncelleme 12 Ağustos 2023, Cumartesi 09:27:51
BursaspordaBugün

Ali Ay, "Bursaspor başkanlığı aklımda yoktu. Zamanında iyilik yaptık cezasını çekiyoruz. Ama 'Bursaspor batıyor' dediler. Recep Başkan da 'Ali Ay ve Ali Ay gibi sanayicilere görevi devretmeye hazırım' deyince aday oldum" dedi.

Bursaspor eski başkanı Ali Ay basın toplantısı düzenledi.

Ali Ay’a Adem Sakarya ve Ömer Faruk Şahin eşlik etti. 

Ali Ay yaptığı açıklamada, “Başkanlık görevimin sona ermesinin ardından gerek sosyal medya gerekse yazılı ve görsel medyada hakkımızda birçok eleştiriler oldu. Genelde her zaman dile getirdiğim gibi ben camiamızda kaos ortamı oluşturmamak adına hep sessizliğimi korumayı tercih ettim. Bir çoğunuza gerek yüz yüze gerekse telefonda yaptığımız görüşmelerde yaşananları anlatmaya çalıştım. Bugün bir araya gelmemizin nedeni ise hepinizin malumu üzerine camiamızda son zamanlarda yaşananlar ve özellikle mevcut yönetim tarafından kulübümüzün resmi internet sitesi üzerinden tarafıma yönelik yapılan açıklamalar.  Bu iddialara ve sizlerin soracağı tüm sorulara en içten ve en doğru bilgilerle yanıt vereceğim” dedi.

“RECEP GÜNAY’IN SÖZLERİNE İSTİNADEN ADAY OLDUM”

Ali Ay, “Daha önce neden aday olmadınız?” sorusuna şu cevabı verdi: “Ben bu işte çok çektim. Bursaspor’a iyilik yaptık cezasını çekiyoruz. Hiç düşünmüyordum başkan olmayı. Recep Günay adaylığını açıklayınca ve ardından ‘Ali Ay ve Ali Ay gibi sanayicilere devretmeye hazırım’ deyince, ben de herkesle konuştum, ‘Bursaspor bastıyor’ dediler ben de aday oldum. Aksi takdirde böyle bir şey aklımın ucundan dahi geçmiyordu. Ben Recep Başkanın konuşmasına dair yaptım.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR’DAN AYRILDI YENİ ROTASI BELLİ OLDU!
Yayınlanma 12 Ağustos 2023, Cumartesi 09:27:39
Güncelleme 12 Ağustos 2023, Cumartesi 09:27:51
BursaspordaBugün